SEMTEX vstupuje ve velkém do esportu. Kupuje tým BRUTE.

Praha, 18. června 2021 – Český energetický nápoj SEMTEX tímto krokem potvrzuje svou komunikační strategii SEMTEX Republic. V ní totiž nejde o klasickou reklamu do médií, ale o opravdovou podporu subkultur, ve kterých značka vidí svůj potenciál. A jednou z nich je samozřejmě i rychle rostoucí esport a gaming.

„Podpořit existenci jednoho z nejlepších českých týmů BRUTE je jasný signál našim fanouškům, že to s podporou esportu myslíme vážně. K rozhodnutí o koupi jsme došli na základě dosavadní úspěšné spolupráce,“ popsal Aleš Hladil, brand manager značky SEMTEX.

Majetkové převzetí esport týmu BRUTE je vyústěním dosavadní vzájemné úspěšné spolupráce se značkou SEMTEX. Naposledy spolu vytvořily showmatch streamovaný na Twitchi. Cílem hojně sledovaného streamu bylo představit nový drink SEMTEX FOCUS, který je určen pro zvýšenou koncentraci, a je tak ideální právě pro gamery. Na výrobě samotného produktu se podíleli i hráči z týmu BRUTE. Testovali různé příchutě, konzultovali složení i design produktu.

Tým BRUTE tvoří 30 hráčů a 3 trenéři. Na profesionálním základě začal fungovat jako jeden z prvních v Česku. Má za sebou mnoho úspěchů v lokální i mezinárodní konkurenci. Hráči týmu BRUTE se věnují především hrám Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), DOTA 2 a League of Legends (LoL).

„Převzetí týmu silnou značkou nám zajistí stabilní finanční zázemí. Budeme se tak moci soustředit na rozvoj hráčů, na zvyšování jejich skills. Slibujeme si od toho další zlepšení jak na místní, tak na mezinárodní herní scéně a vybudování silné hráčské komunity,“ říká Tomáš Müller, manažer týmu BRUTE.

SEMTEX Republic zasáhne i do hudby, módy a pohybu

Kromě gamingu se pustí SEMTEX i do dalších zájmů své cílové skupiny. Aktivita v hudbě je provázána s recepturou nápoje SEMTEX LONG. Ten je vyvinut tak, aby nabídl přísun energie po dlouhou dobu – třeba během koncertů a večírků. Proto se v květnové kampani SEMTEX BEAT značka spojila se slovenským producentem, rapperem a DJ Konexem a nabídla fanouškům v rámci soutěže možnost dotvořit rapperovu skladbu. Ta bude regulérním trackem na jeho novém albu SUPERNOVA, které zrovna vydává.

V oblasti módy zase pro každý z drinků z portfolia SEMTEX vznikla ve spolupráci se značkou oblečení LALAVOOM unikátní fashion kolekce. A nepůjde o klasický merch, který si značky nechávají vyrábět u tuctových firem. LALAVOOM vytvořila celou kolekci inspirovanou jednotlivými drinky SEMTEXU a dává ji do prodeje na svůj e-shop. Vznikla tak módní kolekce triček, mikin, legín a tepláků, která může snadno oslovit správnou cílovku.

„Platforma SEMTEX Republic se soustředí na oblasti, které jsou důležité a relevantní pro generaci Z.- hudbu, módu a esport. V naší komunikaci tyto oblasti propojujeme s nápoji z našeho SEMTEX portfolia. Do aktivit, které připravujeme, naši komunitu vždy přímo zapojujeme. Generace Z umí poznat, jestli jí někdo jen chce něco prodat, nebo s ní žije v jejím světě,“ uzavírá Aleš Hladil.

PRODUCTS

SEMTEX
FOCUS

250 ml
500 ml

Do you have a clear goal? Send SEMTEX FOCUS there and find out what a good dose of magnesium will do to you. Whether life is a game for you or the game is your life, with FOCUS you will make it to the end. Like a winner!

SEMTEX
HIGH

250 ml
500 ml

The one with a real kick! Throw in one SEMTEX HIGH and in a moment you will get such a dose of energy that would put a herd of horses on their feet. If you breathe through this, hats down.

SEMTEX
LOONG

500 ml

Are you waiting for a long night? Have a can of SEMTEX LONG and get ready for a good ride, because nothing will stop you tonight!

SEMTEX
FLOW

500 ml

Take it easy with SEMTEX FLOW! With cannabis extract and reduced sugar content, this can will calm you  and get you in a TOP mood. Try and see!